Informacje

Oszustwa na czternastki [VIDEO]

W listopadzie do wielu polskich emerytów popłyną dodatkowe pieniądze w postaci “czternastej” emerytury. Niestety, już pojawiają się oszuści gotowi wykorzystać tę sytuację.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Dotarł do nas sygnał, że do naszej klientki zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika ZUS i próbowała wyłudzić dane osobowe emerytki, oferując pomoc w wypełnieniu wniosku o tak zwaną “czternastą” emeryturę – informuje Małgorzata Korba, przedstawicielka lubelskiego ZUS. Rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dodała, że o te świadczenia nie trzeba składać żadnych wniosków, bo zostaną one przyznane z urzędu, razem z listopadowymi świadczeniami. W swojej wypowiedzi zaleciła też osobom starszym ostrożność w w podawaniu swoich danych osobowych nieznajomym.

Pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie “czternastych” emerytur i nie proponują pomocy w wypełnianiu żadnych wniosków. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tożsamości pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powinien skontaktować się z najbliższym oddziałem Zakładu bądź z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button