Miasto Puławy

Wygraj Sukces – młodzi wokaliści w Domu Chemika

We wtorek w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbywały się kwalifikacje regionalne 26. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki “Wygraj sukces”.

W małej sali teatralnej puławskiej placówki zaprezentowało się łącznie ponad 40 młodych uzdolnionych wokalistów z różnych kategorii wiekowych. Do Puław przyjechali młodzi artyści m.in. z Lublina, Dęblina, Chełma czy Tomaszowa Lubelskiego, nie zabrakło również reprezentantów naszego miasta. Soliści zaprezentowali po 2 utwory, jedną piosenkę, którą zaśpiewali już w pierwszym etapie i drugą dowolną, która mogła być wykonana wyłącznie w języku polskim. Kwalifikacje regionalne to drugi etap konkursu organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury. We wstępnej selekcji komisje konkursowe z całego kraju musiały wysłuchać ponad 900 nagrań, nadesłanych przez młodych wokalistów. Do kwalifikacji regionalnych zakwalifikowało się łącznie ponad 460 osób.

Laureaci tego etapu rywalizacji wezmą udział w Finale Konkursu w Tarnobrzegu. Koncerty finałowe odbędą się w dniach 11-13 listopada. W poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button