Miasto Puławy

Chodnik przy ulicy rotm. Pileckiego prawie gotowy

Już niebawem uczniowie SP nr 11, przedszkolaki ze znajdującego się w tym samym kompleksie Miejskiego Przedszkola nr 3, zamieszkujący osiedla przy ul. Spacerowej i sąsiednie ulice będą mogli bezpiecznie dotrzeć do swoich placówek bez konieczności przekraczania jezdni.

Wszystko to za sprawą dobiegających końca prac przy budowie chodnika wzdłuż ogrodzenia kompleksu szkolnych boisk przy ul. rotmistrza Pileckiego. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali do magistratu, by wybudować dodatkowy chodnik, motywując to niedogodnościami komunikacyjnymi oraz koniecznością kilkukrotnego przechodzenia przez sąsiednie ulice.

Do tej pory uczniowie wraz z rodzicami korzystali z chodników po przeciwnej stronie ulicy Pileckiego a przestrzeń, którą przebiega nowy chodnik zajmowały parkujące samochody. Udało się wreszcie wygospodarować środki i tę potrzebną drogę zrealizować. Do zakończenia inwestycji pozostały już tak naprawdę jedynie kosmetyczne prace.

Nie powinni martwić się także kierowcy, którzy pomimo wybudowania chodnika będą mogli wzdłuż ulicy parkować co jak wiadomo ma znaczenie na zatłoczonym osiedlu, gdzie każde miejsce parkingowe jest na przysłowiową wagę złota. Inwestycję wartą niemal 270 tys. złotych wykonuje puławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które oprócz nawierzchni wykonało oznakowanie, barierki zabezpieczające i oświetlenie.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button