InformacjeMiasto Puławy

Muzeum Czartoryskich już otwarte

W miniony weekend dla wszystkich zwiedzających otwarte zostało Muzeum Czartoryskich w Puławach. Pałacowe przestrzenie, po około 2,5 miesiąca, znów wypełniły się zarówno eksponatami, jak i chętnymi do ich podziwiania.

Zapraszając do obejrzenia wystawy, dyrektor Muzeum Czartoryskich Honorata Mielniczenko mówiła, że ekspozycja pokazuje asortyment towarzyszący w podróżach od XVI do XIX wieku. Ponadto można zapoznać się z sylwetkami podróżników polskich – arystokratów, będzie można zobaczyć przedmioty należące m.in. do Aleksandra Sapiehy czy Wacława Rzewuskiego. Dyrektor Muzeum wskazywała, że wielkość przedmiotów, które można oglądać w czasie wystawy pokazuje, jak bardzo tamte wojaże różniły się od współczesnych podróży. Honorata Mielniczenko wyraziła również radość, że Muzeum może pokazywać wystawę stałą, wzbogaconą o nowe eksponaty.

Honorata MielniczenkoDyrektor Muzeum Czartoryskich w Puławach

Ekspozycja została zorganizowana dzięki współpracy z Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Fundacją Trzy Trąby. Wystawę będzie można oglądać od 6 marca do 30 grudnia bieżącego roku.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button