Informacje

Szczepienia na grypę – bezpłatne dla wszystkich chętnych

Od 23 listopada wszyscy dorośli mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia.

Do niedawna program bezpłatnych szczepień obejmował jedynie żołnierzy, nauczycieli, seniorów oraz służby medyczne. Dzięki podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie zaszczepić się bez ponoszenia żadnych kosztów mogą wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat. W tym roku do Polski trafi łącznie 5 milionów dawek szczepionki, Szczepienia będą wykonywane do końca marca 2022 roku lub do wyczerpania zapasów.

Ci, którzy chcieliby skorzystać ze swojego prawa, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że udadzą się do punktu szczepień i umówią na konkretny termin. Wśród ponad 3 tysięcy punktów szczepień z całej Polski na liście znajdują się puławskie placówki. Szczepienia przeciw grypie można wykonać w należących do SP ZOZ przychodniach przy ulicach Partyzantów 17 oraz Bema 1, a także w punktach szczepień Zakładu Opieki Zdrowotnej “Medical” przy ulicach Kołłątaja 18 i Tysiąclecia Państwa Polskiego 10.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button