Informacje

SMS o zwolnieniu lekarskim z PUE

Od początku bieżącego roku medycy w województwie lubelskim wystawili blisko 600 tysięcy zwolnień lekarskich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości otrzymywania powiadomień SMS-owych bądź mailowych, informujących o uzyskaniu zwolnienia dzięki Platformie Usług Elektronicznych.

Swój profil w oferowanej przez ZUS Platformie założyło już ponad 8 milionów 300 tysięcy użytkowników w całym kraju.

Małgorzata Korba – rzecznik lubelskiego oddziału ZUS

– Każdego tygodnia lekarze z województwa lubelskiego wystawiają po kilkanaście tysięcy zwolnień lekarskich, dlatego przypominamy pacjentom, że mogą oni dostawać powiadomienia SMS lub e-mail o wystawionych zwolnieniach lekarskich – informuje Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym celu wystarczy zalogować się na swoje konto w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i tam ustawić odpowiednią subskrypcję.

Wielu mieszkańców regionu dostawało w ostatnich tygodniach SMS-y z jednorazowymi hasłami do PUE ZUS, Jak dodaje rzeczniczka, taki SMS od ZUS z numeru 2075 przychodził do rodzica, który składał wniosek o świadczenie Dobry Start 300 plus na wyprawkę szkolną, przez bank albo portal Emp@tia. W takiej sytuacji ZUS zakłada rodzicowi z automatu konto w PUE, jeśli wcześniej go nie miał, bo właśnie przez ten portal jest przekazywana informacja o przyznaniu świadczenia. Za jego pośrednictwem urzędnicy kontaktują się też z rodzicami w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wnioskiem. Dla bezpieczeństwa login do konta na PUE jest przesyłany osobno mailem.

Dzięki koncie w Platformie Usług Elektronicznych uzyskamy więc zarówno informację na temat naszego zwolnienia lekarskiego jak i nadejściu nowego dokumentu z ZUS. Powiadomienie przychodzi SMS-em lub mailem, w zależności od tego, jaką opcję wybrał ubezpieczony.

 

foto: ZUS

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button