InformacjeSport

2. miejsce Azotów w Memoriale Weryńskiego

Azoty Puławy udanie zaprezentowały się podczas odbywającego się w weekend w Mielcu VIII Memoriału Antoniego Weryńskiego.

W mocno obsadzonym turnieju gracze z Puław w piątek wczesnym popołudniem zmierzyli się z Zagłębiem Lubin. Azotowcy wygrali to spotkanie po zaciętym boju 31:29. Jeszcze tego samego dnia Azoty zagrały z gospodarzem imprezy SPR Stal Mielec. Tu zwycięstwo puławian było już bardziej okazałe, pokonali oni mielczan 33:26. W obu tych meczach skutecznością wyróżnił się Piotr Jarosiewicz, który rzucił odpowiednio 8 i 6 bramek.

Dwa zwycięstwa oznaczały, że zespół Azotów zagra w finale memoriału. Rywalem w meczu rozstrzygającym była występująca pod nowym szyldem najlepsza polska drużyna szczypiornistów ostatnich lat – Łomża VIVE Kielce. Puławianie walczyli dzielnie, ale ulegli mistrzom Polski 27:33. Najskuteczniejszy w puławskim zespole w tym spotkaniu był Michał Szyba, który rzucił 7 bramek.

Team Łomża Vive Kielce – Azoty-Puławy 33:27 (16:13)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Zemrzycki – Szyba 7, Jarosiewicz 5, Jurecki 4, Rogulski 4, Gumiński 3, Akimenko 2, Dawydzik 2, Podsiadło, Bachko, Kowalczyk, Seroka

Foto: KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button