InformacjeMiasto Puławy

Rada Miasta znów zajmie się “subkulturą LGBT”

Temat tak zwanej “ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT” był poruszany podczas obrad puławskiej Rady Miasta już parokrotnie. Na najbliższej czwartkowej sesji radni będą musieli znów zająć się tą sprawą.

Tym razem do Rady Miasta wpłynęła bowiem petycja, w której wnioskuje się o uchylenie przyjętego przez ten organ w maju 2019 r. stanowiska w sprawie powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT. Wśród wielu zarzutów wnioskodawcy petycji do stanowiska Rady z 2019 r. pojawiają się między innymi zdania o dyskryminacyjnym charakterze dokumentu oraz narażaniu miasta na straty wizerunkowe. Komisja Skarg i Wniosków, która zajmowała się już w marcu rozpatrzeniem petycji, nie była w stanie rozstrzygnąć, czy jest ona zasadna czy nie. Żaden z wniosków – ani ten o uznaniu zasadności ani o niezasadności petycji nie uzyskał bowiem wystarczającej liczby głosów.

W stanowisku Rady Miasta, które przygotowała przewodnicząca Bożena Krygier stwierdza się, że petycja jest bezzasadna, a zarzuty autora petycji nie zasługują na uwzględnienie. To właśnie stanowisko będzie głosowane podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w czwartek od godz. 16:00. Transmisja z obrad będzie dostępna w serwisie esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button