InformacjeMiasto Puławy

Wakacyjna Kropla Miłości w Azotach

Wakacje są okresem, kiedy zapasy krwi w jej magazynach są często na wyczerpaniu. Niestety, z informacji, które napływają z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wynika, że w tym roku sytuacja wygląda podobnie.

Akcja pod hasłem “Wakacyjna Kropla Miłości – Dar Krwi Darem Życia” odbędzie się w budynku dyrekcji puławskich Azotów już w piątek 20 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się już od godz. 8:30. Miejscem poboru krwi będzie sala konferencyjna nr 16.

Osoby, które chciałyby podzielić się swoją krwią w czasie akcji, powinny wcześniej zgłosić w niej swój udział, wysyłając SMS-a pod numer telefonu 609 933 998, w treści wpisując swoje imię i nazwisko. Organizatorzy zapowiadają, że osoby biorące udział w akcji tak jak zazwyczaj otrzymają drobne upominki.

RCKiK w Lublinie apeluje o donację wszystkie osoby. Według stanu na czwartek w bankach krwi jedynie zapasy grupy AB RH plus są na właściwym poziomie. W przypadku zdecydowanej większości grup krwi jest ona pilnie potrzebna.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button