InformacjeMiasto Puławy

Cooltura na okrągło – pilotażowy program dla najmłodszych

Puławski Urząd Miasta, we współpracy z Filharmonią Lubelską i “Domem Chemika” wdrożył pilotażowy program “Cooltura na okrągło”. Głównym założeniem projektu jest kształcenie wrażliwości muzycznej dzieci, szczególnie uczniów szkół podstawowych.

Tegoroczna edycja opiera się na warsztatach muzycznych i spotkaniach z zawodowymi muzykami. Z dziećmi spotkały się flecistka Beata Dąbrowska, pianistka Karolina Hordyjewicz oraz śpiewaczka i pedagog Lucyna Bielska.

Przedstawicielka Urzędu Miasta Joanna Harbat-Szymula podkreślała, że zamiarem Urzędu jest rozszerzanie programu na różne inne aktywności, między innymi plastykę czy teatr, posiłkując się także zasobami “Domu Chemika”. Joanna Harbat-Szymula wyraziła nadzieję, że dzięki programowi wychowamy sobie “nowych odbiorców kultury”.
Prowadząca warsztaty Lucyna Bielska z Filharmonii Lubelskiej mówiła o tym, że dzieciaki są bardzo skoncentrowane na tym, w jaki sposób muzyka jest im przekazywana. Poprzez zajęcia rytmiczne i warsztaty młodzi odbiorcy poszerzają swoją wiedzę na temat muzyki.

Joanna Harbat-Szymula – UM Puławy, Lucyna Bielska – Filharmonia Lubelska

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button