InformacjeMiasto Puławy

Rowerowa Stolica Polski – podium dla Puław!

Tegoroczna edycja akcji Rowerowa Stolica Polski dobiegła końca. Przez cały czerwiec mieszkańcy 53 miast z całej Polski “kręcili kilometry” dla swoich miejscowości. W akcji bardzo aktywnie uczestniczyli puławianie, starania mieszkańców przyniosły świetny rezultat.

Wprawdzie oficjalne wyniki zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu, jednak z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że Puławy zajęły w klasyfikacji 3. miejsce, ustępując jedynie Nowej Soli i Białej Podlaskiej. W ostatnich dniach trwała pasjonująca rywalizacja z Gnieznem o trzeci stopień podium. Zorganizowane rajdy rowerowe oraz indywidualne przejażdżki mieszkańców Puław i okolicznych miejscowości przyniosły efekt w postaci ponad 265 tysięcy przejechanych kilometrów, co przełożyło się na ponad 5630 punktów w klasyfikacji. Tym samym nasze miasto osiągnęło lepszy wynik niż w roku ubiegłym, kiedy to Puławy zajęły 4. miejsce, a na podium znalazło się właśnie Gniezno.

Celem akcji “Rowerowa Stolica Polski” jest nie tylko rywalizacja miast, ale przede wszystkim promocja jazdy na rowerze jako zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Cieszy więc, że w Puławach inicjatywa ta z roku na rok zdobywa coraz większą popularność.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button