Miasto Puławy

Muzeum Czartoryskich i hotel Olimpic z certyfikatami

Puławskie Muzeum Czartoryskich oraz Hotel Olimpic znalazły się w gronie wyróżnionych certyfikatami Produktu Polskiej Marki Turystycznej “Krainy Lessowych Wąwozów”. Cele certyfikacji to przede wszystkim podkreślenie jakości oferowanych przez wyróżnione obiekty usług oraz ich promocja. Łącznie wyróżniono 40 podmiotów, głównie z powiatu puławskiego, ale także z innych zakątków naszego województwa, między innymi z Poniatowej czy Wojciechowa. Wart odnotowania jest fakt, że aż 10 certyfikatów “Krainy Lessowych Wąwozów” trafiło do obiektów z Nałęczowa, co niewątpliwie jest sporym wyróżnieniem dla tego miasta.

Wyróżnienia były przyznawane w różnych kategoriach, Muzeum Czartoryskich jako Atrakcja Turystyczna, zaś Hotel Olimpic w kategorii Obiekty noclegowe. Certyfikaty zostały wręczone na początku kwietnia w Starostwie Powiatowym w Puławach. Obiekty musiały spełnić szereg warunków, jednym z nich była wizja lokalna przeprowadzana przez Komisję Certyfikacyjną. Kolejny projekt realizowany przez “Krainę Lessowych Wąwozów” ma dotyczyć podniesienia kompetencji kadr turystycznych.

“Kraina Lessowych Wąwozów” to jedna z 9 organizacji w Polsce wyróżniona mianem Polskiej Marki Turystycznej. Ideą projektu zarządzanego przez Polską Organizację Turystyczną jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych turystycznie obiektów, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button