Miasto Puławy

Miasto podsumowuje program nauki pływania

Miniony rok szkolny z powodu pandemii i długotrwałej konieczności zdalnego nauczania nie był łatwy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Mimo trudnej sytuacji Miasto Puławy realizowało program nauki pływania dla dzieci z miejskich podstawówek.

Puławski Ratusz podsumował funkcjonowanie tego projektu w roku szkolnym 2020/21. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta w Puławach, około 600 uczniów z miejskich szkół podstawowych uczyło się pływać w ramach programu. Mogły w nim uczestniczyć dzieci z klas 1-3. Ze względu na panujące przez dłuższy czas obostrzenia epidemiczne nie wszystkie cele udało się zrealizować.

Nie odbyły się bowiem zaplanowane sprawdziany centralne dla wszystkich biorących udział w zajęciach. Udało się natomiast przeprowadzić wewnętrzne zawody sprawdzające umiejętności pływackie nabyte przez uczniów. Na zakończenie programu uczniowie klas 2 i 3 otrzymali medale oraz dyplomy, natomiast dzieci z klas pierwszych dostały certyfikaty uczestnictwa. W bieżącym roku realizacja nauki pływania jest finansowana ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w kwocie ponad 60 tys. złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button