InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Rządowy maszt pojawi się w Puławach

Do końca 2020 roku trwało głosowanie w projekcie „Pod biało-czerwoną” zainicjowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego. Chodziło o uzyskanie odpowiedniej liczby głosów, aby w danej gminie pojawił się maszt z biało-czerwoną flagą. Na liście takich gmin znalazło się miasto Puławy.

Trzeba przyznać, że wymagania nie były zbyt wyśrubowane. W przypadku Puław wystarczyło zaledwie 500 głosów, aby wymagany pułap został osiągnięty. Puławianie oddali zaś 553 głosy popierające inicjatywę otrzymania rządowego masztu. Odpowiednią liczbę głosów w naszym powiecie uzyskały również gminy Baranów, Markuszów, Wąwolnica, Żyrzyn i Kurów. Dla nich liczbą konieczną do uzyskania było zaledwie 100 głosów i udało się ją przekroczyć. Zbytniego zaangażowania w tę akcję nie okazali zaś mieszkańcy gmin Nałęczów, Końskowola, Janowiec czy gminy wiejskiej Puławy. Tam maszty nie trafią.

Oficjalne ogłoszenie zwycięskich samorządów ma nastąpić 31 stycznia. Urząd Wojewódzki ma wtedy omawiać wszelkie szczegóły dalszych działań z zakwalifikowanymi gminami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button