InformacjeMiasto PuławySport

Wisła Azoty Cup 2021 za nami

W weekend na trzech puławskich obiektach sportowych odbył się piłkarski turniej Wisła Azoty Cup dla roczników 2007 i 2010. Była to, jak podkreślali organizatorzy, największa tego typu impreza w naszym mieście.

Do Puław przyjechali młodzi piłkarze m.in. z Białegostoku, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełma, Mińska Mazowieckiego, Siedlec czy Warszawy. W kategorii wiekowej 14-latków rywalizację wygrali zawodnicy Stali Mielec, którzy w meczu o zwycięstwo pokonali piłkarzy Talentu Warszawa 1:0. Najbardziej nielubianą przez sportowców pozycję zajęli podopieczni Jacka Magnuszewskiego i Marka Nowaka, którzy w pojedynku o 3. miejsce ulegli Orlikowi Lubartów 0:2.

Tradycyjnie wybrano najlepszych graczy w tej kategorii wiekowej. MVP turnieju został Oskar Koper reprezentujący Talent Warszawa, najlepszym bramkarzem wybrany został Wojciech Budzyński z Orlika Lubartów, a tytuł najlepszego strzelca trafił do rąk Pawła Pakieły z Juniora Białystok.

Nie mniej emocjonująco było w kategorii 11-latków. Zwyciężyli piłkarze Klubu Sportowego Wesoła, którzy w pokonanym polu pozostawili zespoły Huragana Wołomin, Młodzika Radom i Wisły Puławy. Puławianie również w tej kategorii wiekowej zajęli 4. miejsce.  Wśród piłkarzy z rocznika 2010 najskuteczniejszym strzelcem został Rafał Gawkowski z Wesołej, najlepszym bramkarzem jego klubowy kolega Karol Czartoryski, a za najbardziej wartościowego zawodnika uznano Igora Brzezińskiego z Młodzika Radom.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button