InformacjeMiasto Puławy

Ogród sensoryczny w Puławach – potrzebne wsparcie

Członkowie puławskiej spółdzielni socjalnej “Inicjatywa” już od dawna planowali stworzenie na terenie swojej placówki ogrodu sensorycznego. Tego rodzaju miejsce byłoby nie tylko ozdobą otoczenia budynku mieszczącej się przy ul. Eustachiewicza placówki, ale przede wszystkim służyłoby jako ważny element w prowadzonej przez Inicjatywę działalności terapeutycznej dla dzieci.

W zaplanowanym projekcie znalazły się ogród kwiatowy, plac zabaw a także ścieżka sensoryczna. Na jego zrealizowanie potrzebne są jednak pieniądze i to niemałe. Według szacunkowych wyliczeń, łączny koszt powstania ogrodu, który miałby służyć do integracji, zabawy i rozwoju dla dzieci, to kwota rzędu 120 tysięcy złotych. Nietrudno się domyślić, że Spółdzielnia Socjalna prowadząca Centrum Terapii i Diagnozy, nie dysponuje tak dużą sumą. Dlatego też na portalu zrzutka.pl udostępniono zbiórkę, dzięki której można wpłacić dowolną kwotę na rzecz powstania ogrodu sensorycznego.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą dorzucić się do zbiórki, mają możliwość pomocy także w inny sposób, na przykład przekazując roślinę do ogrodu, mogą też same ją posadzić. Listę gatunków roślin, które w przyszłości mają zakwitnąć w ogrodzie sensorycznym Inicjatywy, można znaleźć w linku do zbiórki na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/d7jfsr

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button