InformacjeKońskowola

Końskowola (na razie) nie będzie miastem

Wszystko wskazuje na to, że w powiecie puławskim w najbliższym czasie nie pojawi się nowe miasto. Jak już informowaliśmy, starania o ponowne uzyskanie praw miejskich dla swojej miejscowości prowadziły władze Końskowoli. Najprawdopodobniej działania te nie przyniosą skutku.

W środę odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Końskowola dotycząca przekazania wniosku o nadanie statusu miasta dla miejscowości. Przypomnijmy, że na lutowej sesji rady tożsamy punkt został decyzją większości radnych zdjęty z porządku. Środowe obrady trwały zaledwie niecały kwadrans, a to dlatego, że porządek sesji nie został nawet przyjęty.

Na początku przewodniczący Rady odniósł się do burzy, która rozpętała się w Internecie po poprzednim głosowaniu. Radosław Barzenc stwierdził, że ani on, ani jego ugrupowanie nie są przeciwni uzyskaniu praw miejskich przez Końskowolę, ale chcieliby, aby to mieszkańcy zdecydowali, kto będzie historycznym, pierwszym burmistrzem Końskowoli. Dlatego w jego opinii o przywrócenie praw miejskich należy się starać w 2023 roku, kiedy odbędą się kolejne wybory samorządowe. Taką argumentację całkowicie odrzucił wójt Stanisław Gołębiowski, który podkreślał ogromne zaangażowanie pracowników gminy oraz osób, które prowadziły ankiety wśród mieszkańców. Włodarz gminy wyraził swoje rozczarowanie tym, że „ogromny zapał społeczny został zmarnowany”.

Jeśli większość końskowolskich radnych nie zmieni zdania do końca miesiąca, cały rozpoczęty proces zostanie anulowany i Końskowola w styczniu przyszłego roku nie otrzyma statusu miasta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button