Miasto Puławy

Eko-Warsztaty w MP8

Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości od wielu lat angażuje się w liczne akcje mające na celu promowanie ekologicznego stylu życia i szeroko pojętej ochrony środowiska.

W poniedziałek z wizytą w ramach akcji edukacyjnej członkowie stowarzyszenia odwiedzili Miejskie Przedszkole nr 8. W trakcie zajęć dzieci uczyły się między innymi o zagrożeniach spowodowanych śmieciami zalegającymi w lasach oraz prawidłowej segregacji odpadów.

Artur Kwapiński, Violetta Nowak – Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości

Członkini Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości i pomysłodawczyni akcji Violetta Nowak, mówiła o tym, że warsztaty ekologiczne są częścią trwającej w puławskich placówkach oświatowych kampanii. Przedszkolaki uczestniczyły m.in. w warsztatach segregowania odpadów. Akcje ekologiczne w swoim zakresie organizują także puławskie podstawówki. Prowadzona przez Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości edukacja ekologiczna jest prowadzona przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta. Violetta Nowak podkreśliła, że przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w warsztatach. Prezes Stowarzyszenia Artur Kwapiński mówił zaś o ogólnych działaniach Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości.

Finał akcji, podczas której uczniowie puławskich placówek będą prezentowali przez siebie prace i realizowane działania, zaplanowano na 15 listopada o godzinie 10:00 w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich. W ramach finału odbędzie się również test z wiedzy ekologicznej.

Autor: A. Koter

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button