InformacjeMiasto Puławy

Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii informuje, że pod koniec marca na terenie Lubelszczyzny planowana jest wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Dawkę szczepionki ma stanowić około 3-centymetrowy blister z płynem, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu. Materiały te będą zrzucane na kompleksy leśne, pola i łąki. Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, szczepionki nie powinno się dotykać, a w razie wystąpienia takiego faktu należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Przed kontaktem ze szczepionką należy również chronić zwierzęta domowe, gdyby do takiego kontaktu doszło, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Akcja ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się wścieklizny, choroby niebezpiecznej zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi. Planowany termin zrzucania szczepionek na terenie naszego województwa to 27 do 29 marca, może on jednak ulec zmianie na przykład ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Informacje na ten temat są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button