InformacjeMiasto Puławy

Odważna akcja młodego mieszkańca Puław [VIDEO]

Nie milkną echa głośnej ostatnio sprawy zerwanej współpracy z Puławami dwóch miast partnerskich z Francji oraz Holandii. Zerwanie wieloletnich stosunków było skutkiem przyjęcia przez Radę Miasta Puławy w maju 2019 roku stanowiska w sprawie powstrzymania lansowania tzw. „ideologii LGBT” w mieście Puławy.

Zarówno ze strony mieszkańców partnerskich miast jak i puławian pojawiły się działania wspierające osoby LGBT i nawołujące do większej tolerancji oraz poszanowania praw wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jedną z takich osób jest Dawid Socha, który idąc za przykładem holenderskiej radnej przykleił kartki z napisami – będziemy tęsknić – na loga miast, które zakończyły współpracę z Puławami.

Dawid Socha – organizator akcji

Zapytany o sprawę przez dziennikarzy Wirtualnej Polski prezydent Paweł Maj zapewnił, że stanowisko radnych nie ma żadnej mocy prawnej a jedynie wyraża ich przekonania i w Puławach nie ma żadnych stref, w których dyskryminuje się ludzi.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Koter

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. wystarczy poczytać komentarze puławiaków pod artykułami na ten temat, aby przekonać się jak ogromna dyskryminacja panuje w tym mieście i jak wiele nienawiści jest w tych ludziach mieniących się miłującymi bliźniego katolikami – to smutne i przerażające

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button