InformacjePowiat Puławski

Tylko jeden kandydat na stanowisko dyrektora szpitala

Pod koniec września Zarząd Powiatu Puławskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora szpitala. Okazuje się, że procedura konkursowa musi zostać powtórzona.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Powiatu Puławskiego, w wyznaczonym terminie zgłosił się bowiem tylko jeden kandydat. Zgodnie z art. 49 Ustawy o działalności leczniczej w takiej sytuacji rozpisywany jest nowy konkurs.

Przypomnijmy, że puławską placówką od 2015 roku kieruje Piotr Rybak, jego kadencja upłynęła w zeszłym roku jednak ze względu na obostrzenia epidemiczne konkursu wtedy nie przeprowadzono. Dotychczasowy dyrektor zapowiadał już wcześniej, że będzie ubiegał się ponownie o stanowisko, dlatego najprawdopodobniej to właśnie jego kandydatura jest tą zgłoszoną w konkursie. Zgodnie z nowym postępowaniem konkursowym ogłoszonym przez Powiat, kandydaci, którzy zdecydują się na aplikowanie o stanowisko dyrektora SP ZOZ, mają czas na złożenie dokumentów do 21 października. Maksymalny czas rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur przez 7-osobową komisję konkursową to 30 dni.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button