Miasto Puławy

Działalność Biblioteki na Głębokiej przeszła do historii

Od poniedziałku 6 lutego siedziba główna Biblioteki Miejskiej, mieszcząca się dotychczas przy ul. Głębokiej, została zamknięta dla czytelników. To zapowiadana już wcześniej zmiana – niebawem puławska czytelnia miejska znajdzie swoje miejsce w nowo powstałej Mediatece przy ul. Wojska Polskiego.

Pracownicy Biblioteki przypominają, że termin wypożyczonych już książek będzie automatycznie przedłużany do czasu otwarcia w nowej lokalizacji. Zamawianie książek zarówno z wypożyczalni dla dorosłych oraz oddziału dla dzieci na razie nie jest możliwe. W krótkim komunikacie instytucja przypomina natomiast, że jej filie są czynne w standardowych godzinach.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Pawła Maja Domek Grecki, w którym dotychczas mieściła się siedziba Biblioteki miałby stać się Centrum Aktywizacji Seniorów. We wrześniu ubiegłego roku Rada Miasta przyjęła uchwałę, w której zapowiedziano, że siedziba Biblioteki miałaby być przeniesiona do nowego obiektu wraz z początkiem kwietnia. I to właśnie na początku tego miesiąca planowane jest otwarcie Mediateki. Wiosną będziemy więc mogli wypożyczać książki już w nowym miejscu.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button