InformacjeMiasto Puławy

W niedzielę obejrzymy Altanę Chińską

.

Muzeum Czartoryskich po raz kolejny włączy się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W związku z tym już w najbliższą niedzielę puławianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli możliwość obejrzenia niedostępnej na co dzień Altany Chińskiej.

Wśród wielu atrakcji zaplanowane jest także spotkanie z Krzysztofem P. Czyżewskim, autorem książki o Izabeli Czartoryskiej czy gra terenowa inspirowana właśnie tą publikacją. Dodajmy, że książkę “Izabela. Świat w płomieniach” o której mowa, zgromadzeni będą mogli nabyć tego dnia w kasie Muzeum.

Dominika Rodzoch-Młodkowska, Marcelina Lubawa, Grażyna Bartnik-Szymańska – Muzeum Czartoryskich w Puławach

Wydarzenia będą się odbywać w przestrzeni Dolnego Ogrodu nieopodal Altany Chińskiej. Nawiązując do hasła Europejskich Dni Dziedzictwa „Żywe dziedzictwo” pracownicy Muzeum Czartoryskich postanowili odwołać się do postaci księżnej Izabeli Czartoryskiej. Jak mówi Dominika Rodzoch-Młodkowska księżna zostanie przedstawiona nie tylko jako twórczyni pierwszego polskiego muzeum i kolekcjonerka, ale też jako postać, która inspiruje współczesnych do pisania książek czy tworzenia mieszanek herbacianych. Przestrzeń Dolnego Ogrodu zostanie udostępniona mieszkańcom dzięki uprzejmości Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, z Muzeum Czartoryskich przy tym wydarzeniu współpracują także Manufaktura Różana z Końskowoli oraz Herbaciarnia Czartoryska. Mecenasem Muzeum jest Grupa Azoty Puławy.

Od 13:00 pod Altaną planowane jest spotkanie z Krzysztofem P. Czyżewskim autorem książki „Izabela. Świat w płomieniach”, od 14:00 rozpocznie się gra terenowa dla najmłodszych, będzie także pokaz parzenia herbaty oraz degustacja konfitury różanej. Jak mówi adiunkt Grażyna Bartnik-Szymańska wydarzenie będzie też w pewnym stopniu nawiązywać do spotkań towarzyskich organizowanych przez samą księżną Izabelę.

Wydarzenia organizowane przez Muzeum Czartoryskich rozpoczną się w niedzielę o godz. 13:00.

Autorzy: M, Strzelecka, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button