Miasto Puławy

Online`owy weekend z Domem Chemika

Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” pomimo trudnych, pandemicznych warunków nie poddaje się i próbuje realizować swoje zadania w nowych realiach, korzystając z technologii online. W piątkowy wieczór odbyła się prezentacja prac zgłoszonych do udziału w Biennale Fotografii Puławskiej.

Jury w składzie Danuta Kuciak, Maks Skrzeczkowski i Daniel Mróz wybrało 28 z 50 nadesłanych zdjęć. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane wraz z sylwetkami ich autorów.

Drugim internetowym wydarzeniem kulturalnym było słuchowisko poetycko-muzyczne zatytułowane “Dla tych, którzy odeszli” wyemitowane w niedzielę o godzinie 16. Recytatorzy z Teatru SPUT² i Teatru Lalek Muchomor wykonali wiersze Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ponadto Monika Malczak, wokalistka związana z Domem Chemika wykonała utwór “Nie żałuję”.

Nagrania zarówno z Biennale, jak i Słuchowiska są dostępne na kanale Youtube “Domu Chemika”: https://www.youtube.com/watch?v=zpH2iI_75R8https://www.youtube.com/watch?v=bSqFkmVHwLs

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button