wszystkie

Zmiany w MPZP szansą na nowe inwestycje

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o zmianach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru ograniczonego ulicami Długą i Dęblińską.

Przegłosowane zmiany spowodują kilka istotnych modyfikacji w zapisach dla tego terenu, dając przy tym dodatkowe narzędzia ewentualnym inwestorom. Jedną ze strategicznych zmian w tej części miasta będzie skomunikowanie Wólki Profeckiej z pozostałą częścią Puław. Wzdłuż lasu komunalnego, za nieruchomościami położonymi przy ul. Dęblińskiej powstanie droga łącząca, która dzisiaj jest drogą gruntową. Wcześniej w tym miejscu przebiegała lokalna linia szynowa, dzięki której możliwy był transport kolejowy do funkcjonujących w tym czasie przedsiębiorstw, między innymi nieistniejących już Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego czy fabryki żelatyny.

Paweł Oroń – Kier. Wydziału Planowania Przestrzennego UM Puławy

Paweł Oroń z Wydziału Planowania Przestrzennego UM Puławy podkreśla, że przyjęcie nowego planu umożliwia uwzględnienie nowych rozwiązań w planach inwestycyjnych.

Zmiany w miejscowym planie poprawią potencjał inwestycyjny w tej części miasta, która i tak przez ostatnie kilkanaście lat zmieniła swój wygląd i przestała być wstydliwą częścią Puław.

Autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button