InformacjeMiasto Puławy

Miejskie dotacje na kulturę – dla kogo?

100 tysięcy złotych przeznaczy Miasto Puławy na dofinansowanie tegorocznych wydarzeń kulturalnych. Puławski Ratusz ogłosił już, które z zaplanowanych w tym roku przedsięwzięć zostały zakwalifikowane w konkursie ofert.

Najwięcej, bo 40 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Dwa Brzegi, które zorganizuje 13. edycję Puławskiego Festiwalu Muzycznego “Wszystkie Strony Świata”. O 10 tysięcy złotych mniej trafi do Fundacji im. Wincentego i Franciszka Lesslów, która tradycyjnie zajmie się realizacją festiwalu swoich patronów. Ponadto z miejskiego dofinansowania w kwocie 9 tysięcy złotych skorzysta Lubelska Akademia Muzyki Dawnej, która przygotuje Koncert Wielkopostny z udziałem solistów, chóru i orkiestry. 7 tysięcy trafi do stowarzyszenia “Rodzina”, które zajmie się organizacją 23. Dnia Papieskiego. Stawkę podmiotów wyróżnionych przez puławski Ratusz dofinansowaniem uzupełnia stowarzyszenie “Przeszłość-Przyszłości”, które zaprosi najmłodszych puławian do uczestnictwa w Festiwalu Hymnów Szkolnych.

Wyboru podmiotów, które otrzymają dofinansowanie, dokonała 5-osoboma komisja konkursowa, złożona głównie z przedstawicieli Urzędu oraz Rady Miasta.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button