InformacjeMiasto Puławy

Muzeum Czartoryskich z nową ekspozycją

Muzeum Czartoryskich w Puławach, mieszczące się w pomieszczeniach pałacowych, było przez około 2 miesiące niedostępne dla zwiedzających.

Przyczyną tego były zmiany w wystawie stałej oraz przygotowania nowej ekspozycji czasowej, której motywem przewodnim są podróże.

– Wystawa jest rodzajem opowieści o losach polskich podróżników, takich jak Mikołaj Krzysztof Radziwiłł, zwany Sierotką, Jan Potocki czy też Adam Sapieha – mówi dyrektor Muzeum Czartoryskich w Puławach, Honorata Mielniczenko. Jak dodaje, na wystawie będzie można zobaczyć kufry, walizy, sepety – wszystkie przedmioty, które były wówczas niezbędne do odbycia podróży. Wielbicielką podróży była także księżna Izabela Czartoryska, tak więc podczas wystawy nie zabraknie puławskich wątków. Klimat podróży z dawnych czasów będzie można nie tylko zobaczyć, ale też poczuć za sprawą przywożonych z dawnych wojaży przypraw, takich jak anyż, kurkuma, goździk, cynamon. Dyrektor Muzeum Czartoryskich zaprosiła również miłośników sztuki do obejrzenia wystawy stałej w nowej odsłonie.

Honorata MielniczenkoDyrektor Muzeum Czartoryskich w Puławach

Ekspozycja została zorganizowana dzięki współpracy z Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Fundacją Trzy Trąby. Wystawę będzie można oglądać od 6 marca do 30 grudnia bieżącego roku.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button