wszystkie

Akcja edukacyjna w przedszkolach

Już od kilku lat stowarzyszenie “Przeszłość-Przyszłości” we współpracy z Urzędem Miasta prowadzi akcję ekologiczną skierowaną do najmłodszych. W puławskich przedszkolach przeprowadzane są zajęcia dotyczące podstawowych zachowań proekologicznych, a przede wszystkim segregowania odpadów.

W tym tygodniu przedstawiciele stowarzyszenia odwiedzili Miejskie Przedszkole nr3. Oprócz warsztatów co roku odbywa się także konkurs wiedzy dla szkół.

Violetta Nowak, Artur Kwapiński – Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości

Zarówno Artur Kwapiński jak i Violetta Nowak, organizatorzy akcji, podkreślają, że szerzenie świadomości ekologicznej należy zaczynać już od najmłodszych lat, stąd podejmowane przez nich inicjatywy. Akcja obejmuje warsztaty, spotkania z dziećmi i młodzieżą, jej zwieńczeniem będzie finał 29 maja w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”. Odbędzie się wtedy konkurs finałowy dotyczący segregacji odpadów, w którym wezmą udział uczniowie puławskich szkół.

Wiedza o segregacji odpadów może wpłynąć korzystnie nie tylko na nasze otoczenie, ale i na domowy budżet. W tym roku stawki za odpady segregowane to 30 zł za osobę. Za odpady niesegregowane płacimy w tym roku 80 zł za osobę.

autorzy: A. Koter, M. Strzelecka, A. Szumny

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button