Miasto Puławy

Program mieszkaniowy na najbliższe lata przyjęty

Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Miasta było przyjęcie programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Puławy na lata 2022-2026.

Dokument przedstawia aktualną sytuację w mieście, jeśli chodzi o mieszkania komunalne oraz kreśli wizję na najbliższe lata. Możemy w nim przeczytać, że według stanu na sierpień 2021 r. Ratusz miał w dyspozycji 622 lokale, w których zamieszkiwało ponad 1620 osób. Obecnie lokale mieszkalne rozmieszczone są w 63 budynkach, z których 19 stanowi własność Gminy, zaś pozostałe 44 – współwłasność, czyli są tam zorganizowane wspólnoty mieszkaniowe. W najbliższych latach liczba lokali ma podlegać ciągłym zmianom, z jednej strony ze względu na planowaną sprzedaż budynków przez Miasto, z drugiej zaś dzięki nowym inwestycjom, między innymi we Włostowicach, gdzie w najbliższych latach ma powstać nowy budynek mieszkalny. W istniejących już mieszkaniach, którymi zajmuje się Miasto, planowane są liczne remonty.

Program zawiera informację, że intencją Miasta jest powolna sprzedaż lokali mieszkalnych, tak by w przyszłości powstały wspólnoty ze 100-procentowym udziałem osób fizycznych. W latach 2022-2026 sprzedawanych będzie ok. 20 mieszkań rocznie, jednocześnie przy ul. Norblina w latach 2024-2025 ma zostać wybudowany nowy budynek mieszkalny z 40 lokalami. Program gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta jest przyjmowany co kilka lat, w zależności od potrzeb może on podlegać okresowej aktualizacji.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button