Miasto Puławy

Będzie bezpieczniej na przejściach w Puławach

Puławski Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę tak zwanych inteligentnych przejść dla pieszych w kolejnych lokalizacjach.

Nowe światła wraz z wmontowanymi w drogę czujnikami ruchu oraz elementami odblaskowymi pojawią się na trzech przejściach przy ulicy Gościńczyk a także na ul. Wojska Polskiego, Wróblewskiego oraz Grota-Roweckiego. Planowane prace m.in. nieopodal Domu Chemika czy supermarketu Carrefour mają poprawić bezpieczeństwo pieszych w ruchliwych częściach miasta. Dzięki planowanemu rozwiązaniu nawet po zmroku piesi zmierzający do przejścia będą lepiej widoczni dla nadjeżdżających kierowców. Warto jednak podkreślić, że samo istnienie inteligentnego przejścia dla pieszych nie zwalnia osób z niego korzystających z zachowywania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wypadki z powodu braku dostatecznej uwagi kierowców bądź pieszych zdarzają się bowiem także na “bezpiecznych przejściach”, pod koniec zeszłego roku do takiego zdarzenia doszło także w Puławach.

Przetarg dla przedsiębiorstw chcących złożyć swoje oferty na realizację bezpiecznych przejść dla pieszych potrwa do 23 sierpnia. Podstawowym kryterium wykonawcy inwestycji, jak nietrudno się domyślić, będzie zaproponowana przez przedsiębiorcę cenę. Po wyborze zwycięskiej oferty i podpisaniu umowy, prace miałyby potrwać 2 miesiące.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button