Miasto Puławy

Burzliwa sesja miejskich radnych

Na czwartkowej sesji puławskiej Rady Miasta nie brakowało ostrych sporów i dyskusji. Trwające ponad 5 godzin obrady obfitowały w ostre wymiany zdań przede wszystkim pomiędzy radnymi klubów opozycyjnych a prezydentem Pawłem Majem i wiceprezydent Beatą Kozik.

Główną osią sporu były zmiany budżetowe. Dyskusję na ten temat rozpoczęła radna Ewa Wójcik, która w ostrych słowach skrytykowała prezydenta Pawła Maja za jego wpis na Facebooku poświęcony zieleni w przestrzeni miejskiej Puław. Włodarz naszego miasta oskarżył w nim radnych opozycji o brak poparcia dla jego działań w zakresie ekologii w Puławach. Były prezydent, a obecnie radny Janusz Grobel podczas wcześniejszej komisji oświaty chciał bowiem przesunięcia pieniędzy przeznaczonych na pielęgnację zieleni i nowe nasadzenia na rezerwę oświatową. Pomysł ten uzyskał poparcie większości radnych zasiadających w komisji, jednak ostatecznie został wycofany. Podczas sesji rozwinęła się ostra dyskusja na temat Facebookowej działalności prezydenta.

Ostatecznie wszyscy radni zagłosowali za zmianami w budżecie, które obejmowały przesunięcie kwoty 100 tysięcy złotych z przebudowy Skweru Niepodległości na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button