InformacjeMiasto Puławy

Światowy Dzień Autyzmu w Puławach

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Wiele z puławskich instytucji organizuje spotkania i wydarzenia mające na celu uświadomienie, czym na co dzień jest autyzm i przybliżenie jego wielu aspektów zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Podobnie jak wcześniej tak i w tym roku młodzież szkolna wzięła udział w spotkaniu mającym przedstawić sposób widzenia świata przez dzieci ze spektrum autyzmu. Spotkanie zorganizowane przez Urząd Miasta oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Puławach odbyło się w Puławskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy zadbali o to, by w ciekawy sposób pokazać, jak można wspólnie pokonywać bariery i budować relacje pomiędzy dziećmi z autyzmem a ich pozostałymi rówieśnikami.

Renata Stefaniak – Kierownik Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Puławach (wypowiedź z poniedziałku)

Jak mówi Renata Stefaniak, kierownik Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Puławach, tego typu inicjatywy mają uświadomić dzieciom to, że wszyscy różnimy się miedzy sobą i aby otworzyć je na kontakt z osobami z autyzmem. Za pomocą przygotowanych stanowisk można było doświadczyć, jaki wymiar dla osób z autyzmem mają krzyk, dotyk, smak czy węch oraz przejść torem przeszkód, symbolizującym trudności w poruszaniu się w terenie.

Takie wydarzenia są doskonałą okazją do przybliżenia złożoności autyzmu i pomagają w lepszym zrozumieniu świata osób autystycznych.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button