InformacjeKazimierz Dolny

Więcej policji w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszej okolicy. Z dużą liczbą odwiedzających wiążą się też rosnące oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i gości.

Do tych oczekiwań należy między innymi zapewnienie bezpieczeństwa. Do tej pory odpowiadało za nie 12 policjantów pracujących na lokalnym posterunku. Po wielu miesiącach wspólnych prac Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Puławach postanowiono, że do końca bieżącego roku kazimierski posterunek zostanie przekształcony w komisariat. Zmiany te oznaczają przede wszystkim całodobową pracę policjantów – do tej pory mundurowi byli dostępni od 8 do 16.

Zwiększy się także liczba etatów – po przekształceniu o bezpieczeństwo w Kazimierzu Dolnym zadba 21 policjantów, o 9 więcej niż dotychczas. Dzięki temu ma zdecydowanie skrócić się czas reakcji na zgłoszenia oraz poprawić ogólne poczucie bezpieczeństwa. Jednostka będzie funkcjonowała w dotychczasowej lokalizacji, przy ul. Nadrzecznej.

Autor: A. Koter

Foto: KPP Puławy

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button