Informacje

Stypendia dla zdolnej młodzieży – ruszył nabór wniosków

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformował o starcie naboru wniosków o stypendia dla uzdolnionej młodzieży z naszego regionu.

Uczniowie będą mogli wykorzystać otrzymane fundusze między innymi na udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych czy obozach naukowych, jak również na zakup literatury fachowej czy czasopism edukacyjnych. Dodatkowo stypendium może posłużyć uczniom niepełnosprawnym między innymi do zakupu okularów korekcyjnych czy urządzeń pomocnych w nauce i codziennym życiu.

Dofinansowanie uczniowie mogą uzyskać w ramach dwóch programów: “Lubelskie wspiera uzdolnionych” oraz “Lubelska kuźnia talentów”. Pierwszy projekt skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, drugi zaś adresowany jest do uczniów szkół branżowych czy techników. W obu przypadkach nagrodzeni będą ci, którzy są szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości lub przedmiotów zawodowych.

Stypendia wynoszą 350 złotych miesięcznie i będą przyznane na cały rok szkolny. Wnioski o ich otrzymanie w ramach obu programów można składać do 22 września. Szczegóły dotyczące przyznawanego wsparcia dla młodzieży można poznać na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego lubelskie.pl.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button