wszystkie

Wielkanocny kiermasz KTL już niebawem

Za niecały miesiąc będziemy obchodzić święta wielkanocne. Już niebawem hol Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” wypełni się wielkanocnymi wyrobami, wykonanymi przez członków Klubu Twórców Ludowych, którzy zaprezentują swoje dzieła na tradycyjnym kiermaszu.

Wszyscy miłośnicy prac ręcznych i folkloru będą mogli zaopatrzyć się w kolorowe pisanki i palmy, kartki, plecione koszyczki i inne ozdoby świąteczne. Co więcej, podczas kiermaszu członkowie KTL będą prowadzić warsztaty z robienia pisanek i palm. Osoby, które chciałyby skorzystać z wiedzy i umiejętności twórców ludowych, mogą zapisywać się na zajęcia w kasie biletowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Liczba miejsc jest ograniczona, udział w warsztatach kosztuje 10 złotych.

Kiermasz wielkanocny Klubu Twórców Ludowych zaplanowano na przyszły weekend, a więc od piątku 24 do niedzieli 26 marca w godz. od 10:00 do 18:00. Przypomnijmy, że KTL zrzesza ponad 100 twórców reprezentujących różne dziedziny twórczości, wśród których są miedzy innymi plastyka obrzędowa, kowalstwo, garncarstwo, rzeźba czy malarstwo. Głównym celem tej organizacji jest podtrzymywanie w lokalnym społeczeństwie nieco zanikającej w ostatnich latach tradycji kultury ludowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button