wszystkie

Korzystna czerwcowa waloryzacja składek [VIDEO]

Co roku czerwiec jest miesiącem, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza waloryzację składek na kontach i subkontach swoich klientów. Nie inaczej jest także i tym razem.

W efekcie tegorocznej waloryzacji wiele osób zyskało po kilkadziesiąt tysięcy złotych, co ma przełożyć się na ich wyższe emerytury w przyszłości.

Małgorzata Korba – rzecznik lubelskiego ZUS

– Stan kont i subkont osób ubezpieczonych w ZUS wzrósł w tym roku o ponad 5 procent, co znaczy, że środki na kontach prawie 24 milionów klientów zwiększyły się o prawie 164 miliardy złotych – tłumaczy Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak tłumaczy rzeczniczka, przykładowo osoba, która w ubiegłym roku miała na koncie 500 tysięcy złotych, teraz ma dodatkowo 27 tysięcy złotych więcej. Efekt czerwcowej waloryzacji można już sprawdzić w Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce “Stan konta ubezpieczonego”, również w PUE ZUS do końca wakacji zostaną udostępnione szczegółowe informacje o stanie kont wraz z prognozowaną przyszłą emeryturą.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, szczegółowe informacje o stanie konta ubezpieczonego wraz z prognozowaną emeryturą nie będą wysyłane w tradycyjnej, papierowej formie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button