Miasto Puławy

Można starać się o dotacje na wymianę ogrzewania

Niedawno informowaliśmy o coraz szybciej zbliżającym się terminie wymiany starych pieców węglowych na ogrzewanie proekologiczne. Wraz z początkiem marca ruszył kolejny program skierowany do osób, które chciałyby otrzymać dotację na ten cel.

Dofinansowanie może objąć podłączenie instalacji do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie na biomasę a także elektryczne, gazowe, olejowe oraz pompy ciepła. Maksymalna dotacja może stanowić 50% wartości danej inwestycji, jednak nie może być to kwota większa niż 5 tysięcy złotych dla osób fizycznych oraz 10 tysięcy dla wspólnot mieszkaniowych. Zgodnie z zasadami programu, kocioł czy piec węglowy, który ma być wymieniony, musi być jedynym źródłem ogrzewania dla danej nieruchomości. Dotacja nie jest udzielana na wymianę starego pieca gazowego na nowy.

Regulamin przyznawania dofinansowania oraz potrzebne wnioski są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy. Szczegółowych informacji na temat dotacji udzielają również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu, można się z nimi skontaktować drogą mailową bądź telefonicznie.

Fot. ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button