Miasto Puławy

Trwają zapisy na bieg i marsz “Bądź widoczny – bądź bezpieczny”

Odblaskowe gadżety a także mapy szlaków turystycznych czekają na uczestników organizowanego przez Powiat Puławski biegu i marszu nordic walking pod hasłem “Bądź widoczny, bądź bezpieczny”.

Przypomnijmy, że wydarzenie zaplanowano na sobotę 18 lutego. Uczestnicy biegu wystartują spod wejścia głównego przy budynku Starostwa Powiatowego a metę trasy zaplanowano w Parchatce. Całość trasy biegowej to blisko 11 kilometrów, zaś marsz nordic walking przewidziano na 6,5 kilometra. Głównym celem tego wydarzenia jest propagowanie większej widoczności pieszych korzystających z infrastruktury drogowej. We współpracy z funkcjonariuszami puławskiej Policji zostanie też przeprowadzony konkurs dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po odbytym wysiłku fizycznym uczestnicy odpoczną przy ognisku, organizatorzy zapewniają prowiant.

Zapisy na to wydarzenie potrwają do 14 lutego bądź do wyczerpania miejsc, są one prowadzone drogą mailową. Bieg i marsz nordic walking jest częścią szerszej akcji edukacyjno-informacyjnej realizowanej przez Powiat Puławski.

Plakat organizatora

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button