Miasto Puławy

Rowerzyści wyjadą na puławskie ulice

W sobotę o godzinie 13.00 przed halą sportową MOSiR rozpocznie się przejazd rowerowy dla poprawy bezpieczeństwa rowerzystów zainicjowany przez puławskich amatorów dwóch kółek.

Spontaniczna akcja ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów na drogach, którzy, choć często niezauważani, obok pojazdów spalinowych są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Przyczynkiem do zorganizowania przejazdu był śmiertelny wypadek z zeszłego tygodnia, w którym przez błąd kierowcy samochodu osobowego, zginęła 41-letnia doświadczona rowerzystka z Puław. Podczas akcji planowane jest także odwiedzenie miejsca tego wypadku i zapalenie symbolicznych zniczy.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni rowerzyści. Przejazd odbędzie się ulicami Puław, czyli w miejscach, którymi poruszają się najczęściej dwuślady i w których zazwyczaj dochodzi do wypadków z udziałem rowerzystów. Jednocześnie apelujemy do kierowców, by uważniej patrzyli na drogę podczas prowadzenia samochodu, gdyż zderzenie roweru z autem często niesie ze sobą poważne skutki zdrowotne, a nawet śmierć.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button