Powiat Puławski

Walentynkowe propozycje literackie

Z racji obchodzonego we wtorek Święta Zakochanych pracownicy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach przygotowali na oknach swojej instytucji wystawę poświęconą tej tematyce. Za pośrednictwem tej formy Biblioteka poleca osobom, które lubią czytać książki pozycje literackie, których motywem przewodnim jest miłość.

Jak nietrudno się domyślić, wśród propozycji pracowników puławskiej czytelni możemy odnaleźć lektury o tematyce obyczajowej, ukazujące uczucie miłości z różnych perspektyw. Wszyscy odwiedzający instytucję zlokalizowaną przy ul. 6 Sierpnia mogą zapoznać się z propozycjami kilkunastu lektur, których głównym motywem jest miłość, zarówno z polskiej jak i światowej literatury obyczajowej.

To już kolejna okolicznościowa wystawa Powiatowej Biblioteki Publicznej na oknach instytucji. Jej pracownicy przyzwyczaili nas już do przygotowywanych z okazji różnych świąt ekspozycji, zachęcających do sięgania po lektury. Miejmy nadzieję, że tego rodzaju akcje przyczynią się choć w niewielkim stopniu do wzrostu czytelnictwa, który już od wielu lat w naszym kraju jest na bardzo niskim poziomie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button