Powiat Puławski

15 milionów dla Powiatu z Polskiego Ładu

Ponad 120 milionów złotych – taka kwota trafi łącznie do gmin powiatu puławskiego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Jak już informowaliśmy, ponad 16 milionów z tej kwoty trafi do miasta Puławy, pieniądze mają być spożytkowane na budowę sali gimnastycznej z boiskami na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Równe 15 milionów otrzyma zaś Powiat Puławski, zarządzany przez Starostwo.

Te fundusze zostaną wydane na przebudowę dwóch dróg powiatowych na trasie Góra Puławska – Janowice o długości prawie 13 kilometrów oraz drogi w Kochanowie o długości około 600 metrów. Koszt tych dwóch inwestycji zostanie pokryty w zdecydowanej większości z dotacji przyznanej w ramach Polskiego Ładu. Starostwo będzie musiało dołożyć jeszcze około 800 tysięcy złotych do przyznanych 15 milionów, aby zrealizować remont wymienionych dróg.

Fundusze w ramach Polskiego Ładu trafią do wszystkich gmin w naszym powiecie. Pieniądze mają być swego rodzaju rekompensatą dla samorządów za mniejsze wpływy z podatków, które mają być konsekwencją przyjęcia rządowego programu.

foto archiwalne, Powiat Puławski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button