InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Ranking Perspektyw – spadek puławskich szkół

Znamy już wyniki najnowszego rankingu “Perspektywy”, określającego poziom szkół średnich w naszym kraju. W zestawieniu uwzględniano między innymi sukcesy szkół na olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnego i zawodowego.

Wśród puławskich placówek edukacyjnych o największym sukcesie można mówić w przypadku Zespołu Szkół Technicznych im. Marii Curie-Skłodowskiej. Szkoła zanotowała wprawdzie spadek o 28 miejsc w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, jednak 68. miejsce wśród techników w całym kraju i Złota Odznaka z pewnością zasługują na uznanie. W rywalizacji techników w tym roku uwzględniono także Zespół Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej. Technikum popularnych “Szpulek” zdobyło Brązową Odznakę, zajmując 343. miejsce w Polsce.

Tym razem zdecydowanie gorzej poszło puławskim liceom. Po raz kolejny najwyżej z naszych placówek oceniono II LO. im. Komisji Edukacji Narodowej, które uplasowało się na 411. miejscu w naszym kraju i zdobyło Srebrną Odznakę. Oznacza to potężny spadek w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem, wtedy “Dziewiątkę” sklasyfikowano na 236. miejscu. Znacznie gorzej niż rok temu oceniono także I LO. im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego. Szkoła, która przed rokiem uplasowała się na 374. miejscu, tym razem musi zadowolić się lokatą w szóstej setce rankingu, dokładnie na 544. miejscu. “Czartorych” zdobył Brązową Odznakę. W zestawieniu uwzględniono jeszcze prywatne Liceum Zespołu Szkół Europejskich, które wylądowało na 965. miejscu.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button