Miasto Puławy

Razem pomagamy innym – projekt w puławskich przedszkolach

Miejskie przedszkola w Puławach wkrótce będą realizować projekt “Razem pomagamy innym”, którego pomysłodawcą a także wykonawcą jest Stowarzyszenie “Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej. W ramach tej inicjatywy przedstawiciele Stowarzyszenia będą odwiedzać puławskie placówki przedszkolne i rozmawiać z dziećmi o pozytywnych i negatywnych emocjach a także czytać im bajki.

Podstawą działań członków organizacji będzie publikacja pod tytułem “Basia. Wielka księga o uczuciach”, napisana przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Książka w przystępnej formie przedstawia dzieciom w wieku przedszkolnym uczucia takie jak empatia, współczucie, wybaczenie czy nadzieja jak również te negatywne takie jak złość czy zawiść. Efektem tych wizyt będą wykonywane przez dzieci laurki bądź inne prace plastyczne, które trafią do małych pacjentów szpitala w Puławach.

Projekt będzie realizowany od lutego do czerwca, to właśnie w Dniu Dziecka, podczas finału akcji, prace puławskich przedszkolaków zostaną przekazane do puławskiego szpitala, gdzie otrzymają je najmłodsi pacjenci.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button