InformacjeMiasto Puławy

Miejska Wigilia powróciła

W niedzielę na Placu Chopina odbyła się 14. Wigilia Miejska. Pomimo kolidującej z meczem finałowym Mistrzostw Świata w Piłce nożnej porze, na Placu Chopina pojawiło się wiele osób.

Tradycyjnie już puławscy harcerze przekazali Prezydentowi Puław Betlejemskie Światełko Pokoju, które kilka dni wcześniej dotarło do Puław pieczołowicie chronione przez harcerzy, którzy otrzymali je na przejściu granicznym ze Słowacją właśnie od słowackich skautów.

Puławska wigilia to tradycyjnie wiele zaangażowanych w organizacje tego wydarzenia osób. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wigilijnego poczęstunku. Przypomnijmy, że tradycja spotkań wigilijnych została przerwana na niemal 3 lata, kiedy to w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią wszelkie zgromadzenia zostały zakazane.

W niedzielne popołudnie, jak to zwykle przy takiej okazji bywało, puławianie mogli przełamać się opłatkiem, który wcześniej rozdali włodarze miasta i powiatu, kolędować a także spróbować wigilijnych specjałów. Nie obyło się także bez prezentów, które rozdawał św. Mikołaj.

Autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button