FotorelacjeInformacjeMiasto Puławy

Nie cichną protesty w Puławach [FOTO]

W środowe popołudnie już po raz kolejny pod Urzędem Miasta odbył się protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej pod hasłem “Uczniowie dla Praw Kobiet”. Wśród zgromadzonych można było zauważyć osoby z różnych grup wiekowych. Wiele osób trzymało transparenty popierające wolność wyboru kobiet i krytykę rządzącej partii, a także decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Protest rozpoczął się od wysłuchania hymnu państwowego. Wszyscy przemawiający, wśród których przeważała młodzież, byli nagradzani brawami i okrzykami poparcia. W swoich wystąpieniach często w ostrych słowach wyrażali niezadowolenie z obecnego rządu, zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ingerowania w wolność wyboru kobiet i odbierania im praw. Zgromadzeni śpiewali piosenki nawiązujące do wolności. Demonstracja miała spokojny przebieg. Policja zabezpieczała protestujących.

Po wystąpieniach podobnie jak poprzednim razem zebrani przenieśli się pod siedzibę biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości. Tam kontynuowano przemówienia i skandowanie antyrządowych haseł wśród przejeżdżających samochodów, które klaksonami wyrażały swoje poparcie dla protestujących. Organizatorzy podziękowali wszystkim przybyłym i zapowiedzieli dalsze kontynuowanie protestu, który ma się odbyć już w najbliższą sobotę.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button