Miasto Puławy

Pieniądze dla klubu na promocję miasta |#LPU24.pl

Kwestia zmian w budżecie miasta na obecny rok była jedną z wiodących spraw podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Podczas obrad zgłoszono wniosek o zmniejszenie budżetowej rezerwy ogólnej o kwotę 150 tysięcy złotych i przeznaczenie tych pieniędzy na rzecz działań promocyjnych Miasta przez klub Wisła Puławy.

Podobny wniosek padł kilka dni temu podczas obrad Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, jednak nie znalazł uznania prezydenta Maja i nie został przez niego uwzględniony w autopoprawce budżetowej. O przeznaczenie pieniędzy, które miałyby być wykorzystane przez Wisłę na działania promocyjne Puław zawnioskował radny Mariusz Cytryński. Radny wskazał także ewentualne źródło finansowania, gdyby pieniędzy nie wystarczało z rezerwy ogólnej. Wspomniał w swojej wypowiedzi o przetargu na budowę windy w Urzędzie Miasta, która według szacunków przetargowych miałaby kosztować blisko milion złotych. Zdaniem radnego Cytryńskiego, te wyliczenia są znacznie zawyżone. W trakcie dyskusji radnych w tym punkcie poruszano także m.in. temat trudnej sytuacji finansowej klubu.

Mariusz Cytryński – radny RM Puławy

Ostatecznie wniosek o przeniesienie pieniędzy w kwocie 150 tys. złotych został przegłosowany, 16 osób było za, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button