InformacjeMiasto Puławy

Policjanci zatrzymali oszustkę [VIDEO]

Przed miesiącem informowaliśmy o zuchwałym oszustwie, którego ofiarą padła 90-letnia mieszkanka Gminy Baranów. Kobieta straciła wtedy oszczędności swojego życia.

Działania puławskich kryminalnych doprowadziły aż do Wrocławia, gdzie udało się zatrzymać dorabiającą się kosztem innych 50-latkę.

– Po tym jak zgłoszenie o oszustwie wpłynęło do puławskiej komendy, sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy wykonali szereg czynności w tej sprawie – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Działania mundurowych polegały m.in. na zabezpieczeniu monitoringów, zarówno w Puławach jak i w okolicznych miejscowościach, a nawet w Warszawie. Po analizie monitoringów zabezpieczono również szereg przedmiotów, które mogły mieć związek ze sprawą, policjanci wystąpili też o bilingi telefoniczne. Prawie miesięczne ustalenia ujawniły, że jedną z osób zamieszanych w tę sprawę jest mieszkanka Wrocławia. Jak dodaje podkom. Rejn-Kozak, to właśnie ta kobieta odebrała pieniądze w kwocie 33 tysięcy złotych od 90-latki z gminy Baranów. Policjanci zatrzymali ją we Wrocławiu i przewieźli do Puław. 50-latka została aresztowana na okres 3 miesięcy, będzie teraz oczekiwać na wyrok sądu w tej sprawie.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Okazało się, że w październiku tego samego dnia ta sama kobieta odebrała również dużą sumę pieniędzy od mieszkanki Lublina. Przedstawiając nieprawdziwą historię o konieczności pomocy osobie z rodziny, przyjęła od starszej kobiety 22 tysiące złotych oraz złotą biżuterię wartą 5 tys. złotych.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button