InformacjePowiat Puławski

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze wsparciem

54 tysiące 500 złotych – to łączna kwota rządowej dotacji przyznanej dla 19 jednostek OSP działających na terenie powiatu puławskiego. Pieniądze zostaną spożytkowane między innymi na zakup sprzętu oraz umundurowania dla powstałych przy tych jednostkach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Członkami tych organizacji są dziewczęta i chłopcy do 18. roku życia. Zadaniem Młodzieżowych Druzyn Pożarniczych jest szerzenie profilaktyki przeciwpożarowej czy organizowanie wydarzeń kulturalno-oświatowych dotyczących tej tematyki. Uczestnictwo w działalności MDP jest swoistym przygotowaniem do bezinteresownej służby w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Otrzymane środki posłużą również do zakupienia sprzętu teleinformatycznego, który zostanie wykorzystany do szkoleń dla członków MDP. Pieniądze trafiły m.in. do OSP z Końskowoli, Nałęczowa, Markuszowa czy Wąwolnicy. Lista jednostek OSP, które otrzymały wsparcie:

1. OSP Kozioł
2. OSP Oblasy
3. OSP Dobrosławów
4. OSP Opatkowice
5. OSP Wąwolnica
6. OSP Rąblów
7. OSP Karmanowice
8. OSP Markuszów
9. OSP Płonki
10. OSP Bochotnica
11. OSP Wierzchoniów
12. OSP Rzeczyca
13. OSP Witoszyn
14. OSP Końskowola
15. OSP Witowice
16. OSP Nałęczów
17. OSP Bałtów
18. OSP Żyrzyn
19. OSP Skrudki

Uroczystość wręczenia promes odbyła się w poniedziałek w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. posłowie ziemi lubelskiej, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski, Komendant Powiatowy PSP w Puławach – st. bryg. Grzegorz Podhajny oraz Starosta Puławski Danuta Smaga.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button