InformacjeMiasto Puławy

Wsparcie dla sióstr benedyktynek na Ukrainie

W obecnej sytuacji mnóstwo osób oczekuje na pomoc. Działająca w Puławach fundacja Benedyktyński Zakątek uruchomiła zbiórkę na rzecz sióstr ze swojego zgromadzenia oraz ich podopiecznych z domów dziecka, którzy pozostali na Ukrainie. Zebrane pieniądze mają posłużyć także rodzinom przybywającym do Polski.

Jak przekazuje w swoim komunikacie Fundacja, wiele z sióstr nie ma możliwości dotrzeć do granicy oddalonej o ponad 500 kilometrów. Pozostały więc w swoim miejscu posługiwania wraz z podopiecznymi domów dziecka, które prowadzą, a noce spędzają w schronach. W związku z zaistniałą sytuacją benedyktynki zwracają się z prośbą o pomoc finansową. Pieniądze można wpłacać m.in. na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/vm4fbe. Siostry można też wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta 94 1020 1127 0000 1002 0089 7017 z dopiskiem “Ukraina”. Sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego osoby chcące wesprzeć Benedyktyński Zakątek, powinny śledzić informacje zamieszczane przez organizację na jej profilu w portalach społecznościowych.

Ponadto siostry dołączyły do zbiórki prowadzonej przez Miasto. Dary w siedzibie Fundacji Benedyktyński Zakątek są przyjmowane w dni robocze od 8:00 do 16:00, a następnie przekazywane do Urzędu Miasta.

Grafika: Benedyktyński Zakątek, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button