Miasto Puławy

Trwają zapisy na charytatywny Bieg Mikołajów

Fundacja BezMiar przygotowuje się do kolejnej edycji Biegu Mikołajów. Zapisy już trwają. Biegacze w ostatnich latach przyzwyczaili się już, że wydarzenie odbywa się w Marinie. Tym razem będzie inaczej – start i meta biegu zlokalizowane będą przy Karczmie Parchatka.

Nie zmienia się jednak zasada uczestnictwa w imprezie. Ma ona charakter charytatywny, dlatego oprócz zapisów internetowych oraz opłaty startowej chętni powinni przygotować się także na podarowanie podczas odbioru pakietu startowego przynajmniej 1 konserwy z długim terminem ważności. Zebrane puszki przekazane zostaną dla Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Puławach.

11-kilometrową trasę będzie można pokonać na 2 sposoby: biegnąc lub maszerując z kijkami nordic walking. W zawodach mogą wziąć udział jedynie osoby, które skończyły 16 lat i nie mają przeciwskazań zdrowotnych. Zapisy będą prowadzone do 30 listopada, ale warto swój udział zgłosić wcześniej, gdyż lista zostanie zamknięta przy osiągnięciu limitu 200 uczestników. Bieg Mikołajów odbędzie się w sobotę 3 grudnia, niezależnie od panujących tego dnia warunków pogodowych.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button